Jaunumi
Informācijas  papildināšana.

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) 2022.gada 26.februārī izdeva aeronavigācijas informācijas paziņojumu, slēdzot Latvijas Republikas gaisa telpu Krievijā reģistrētu pārvadātāju gaisa kuģiem ar 27.februāri.

CAA apstiprina publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka arī pēc Latvijas gaisa telpas slēgšanas to ir izmantojuši gaisa kuģi, kuri ir izmantojuši Krievijas lidlauku vai gaisa telpu.

Izmantot Latvijas gaisa telpu, ielidot tajā, kā arī izlidot no Latvijas lidlaukiem ir aizliegts Krievijā reģistrētu pārvadātāju gaisa kuģiem, neatkarīgi no tā, kurā valstī ir reģistrēti konkrētie gaisa kuģi. Vienlaikus Latvijas gaisa telpu nav aizliegts izmantot ES un citu valstu pārvadātāju gaisa kuģiem, tajā skaitā privātajiem gaisa kuģiem.

Latvijas un citu valstu noteiktais aizliegums izmantot tās gaisa telpu ir īpaši vērsts tieši pret Krievijas pārvadātājiem. Latvijas izdotie gaisa telpas ierobežojumi ir koordinēti kā kaimiņvalstu, tā Eiropas līmenī.

CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka ES līmeņa un dalībvalstu individuāli noteiktās sankcijas civilās aviācijas jomā ir nesušas pirmos rezultātus. ES valstu kompānijas, kas dažādu līgumsaistību ietvaros bija nodevušas gaisa kuģus Krievijas pārvadātājiem, lauž līgumus un nodod gaisa kuģus ES un citās valstu pārvadātājiem.

Ja Latvija aizliegtu izmantot gaisa telpu visu valstu pārvadātāju gaisa kuģiem, kuri izmantojuši Krievijas lidlauku vai gaisa telpu, nekoordinējot šādu rīcību ar sabiedrotajiem, tā būtu Latvijas vēršanās pret ES un citu valstu pārvadātājiem, vājinot Latvijas un ES valstu civilo aviāciju, kas nav sankciju mērķis.

Arī CAA saņem citu ES uzņēmumu interesi par viņiem piederošo, bet Krievijas pārvadātāju rīcībā nodoto gaisa kuģu izvešanu no Krievijas. Tādēļ Latvijas gaisa telpu var šķērsot arī Krievijā reģistrēti gaisa kuģi, kuri neveic komercpārvadājumu (tajā nav pasažieru), kas tiks nogādāti nodošanai ES pārvadātājiem. 

 

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”

Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs
Tālr.: 60001672
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv