Drošības kontrole

Lai aizsargātu pasažierus no jauniem apdraudējumiem, kuros var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas Savienība 2006.gada 4.oktobrī (EIROPAS KOMISIJAS REGULA (EK) Nr.1546/2006, ar kuru groza Regulu (EK) Nr.622/2003) pieņēma grozījumus drošības noteikumos, kas ierobežo šķidruma daudzumu, kādu pasažieris var iznest cauri drošības kontroles punktam. Šie noteikumi attiecās uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām uz jebkuru vietu pasaulē. Tas nozīmē, ka drošības kontroles punktā Jūsu rokas bagāža papildus jau aizliegto priekšmetu pārbaudei tiks pakļauta arī šķidrumu pārbaudei. Neskatoties uz to, noteikumi neierobežo šķidrumu tilpumu, kādu pasažieri var iegādāties veikalos, kas atrodas aiz iekāpšanas talonu uzrādīšanas vietas, kā arī gaisa kuģos, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrības.

Regula, kas papildina aizliegto priekšmetu sarakstu ienešanai gaisa kuģī, stājās spēkā 2006.gada 6.novembrī visās ES, Norvēģijas, Īslandes un Šveices lidostās.

Kārtojot ceļasomu

Gatavojoties ceļojumam, rokas bagāžā Jūs savām vajadzībām šķidrumus varat ņemt līdzi mazā apjomā. Šķidrumiem jābūt atsevišķos iepakojumos, un to maksimālā ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus katrā. Šķidrumu tilpnes jāiesaiņo caurspīdīgā, atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā 1l ietilpības plastikāta maisiņā.

Lidostā, drošības kontroles punktā:

 • pārbaudes procesa atvieglošanas nolūkos jāuzrāda plastmasas maisiņš, kurā ievietotas šķidrumu saturošās tilpnes;
 • jānoģērbj žakete un mētelis, kas tiks caurskatīti atsevišķi, kamēr Jūs iziesiet cauri metāla detektoram;
 • klēpjdatori un citas lielas elektroniskās ierīces jāizņem no rokas bagāžas. Tās tiks caurskatītas atsevišķi, kamēr Jūs iziesiet caur metāla detektoru.

Šķidrumi un tiem pielīdzinātas vielas:

 • ūdens un citi dzērieni, zupas, sīrupi;
 • parfimērija;
 • želejas, ieskaitot matu un dušas želeju;
 • pastas, ieskaitot zobu pastu;
 • acu tuša;
 • krēmi, losjoni un eļļas;
 • lakas;
 • skūšanās putas, cita veida putas un dezodoranti;
 • šķidrumu - cietvielu maisījumi;
 • citi šķidrumi ar līdzīgu sastāvu.

Jūs joprojām drīkstat:

Iepakot šķidrumus somās, kuras tiek nodotas reģistrētā bagāžā. Jaunie noteikumi attiecās tikai uz rokas bagāžu;

 • Rokas bagāžā ievietot zāles un diētiskus produktus, ieskaitot mazuļu pārtiku, kuru nepieciešams izmantot lidojuma laikā. Drošības kontrolē Jums var prasīt apstiprinājumu produktu nepieciešamībai;
 • Pirkt šķidrumus, tādus kā dzērieni un parfimērija ES lidostu veikalos, kuri atrodas pēc iekāpšanas talona uzrādīšanas punkta vai gaisa kuģu salonā, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrība.

fotoJa šīs preces tiek pārdotas īpaši aiztaisāmos maisiņos, neatveriet pirms tie tiek caurskatīti – maisiņa saturs var tikt konfiscēts drošības kontroles punktā. Ja pasažieris lido ar pārsēšanos, izmantojot ES lidostu, neatveriet maisiņu, kamēr neesiet izgājis drošības caurskati Jūsu pārsēšanas lidostā vai pēdējā pārsēšanās lidostā, ja Jums nepieciešams pārsēsties vairākās lidostās. Ja pasažieris lido ar pārsēšanos, izmantojot ES lidostu, neatveriet maisiņu, kamēr neesiet izgājis drošības caurskati Jūsu pārsēšanās lidostā vai pēdējā pārsēšanās lidostā, ja Jums nepieciešams pārsēsties vairākās lidostās. Ja Jums ir kādas šaubas, ko Jūs drīkstat ņemt līdzi rokas bagāžā, pirms izlidošanas, lūdzu kontaktējaties ar savu aviosabiedrību vai ceļojuma aģentūru. Lūdzu, esiet atsaucīgi un sadarbojieties ar lidostas drošības un aviosabiedrības darbiniekiem. Šo dokumentu ir izstrādājusi Eiropas Komisija, sadarbojoties ar Eiropas aviosabiedrību asociāciju un Starptautisko lidostu padomi.

Šo dokumentu ir izstrādājusi Eiropas Komisija, sadarbojoties ar Eiropas aviosabiedrību asociāciju un Starptautisko lidostu padomi.

Atsauce: Šis dokuments sniedz kopsavilkumu pasažieru informācijai par galvenajiem ES regulas punktiem. Jebkādas tiesiskas darbības vai prasības var pamatot tikai atsaucoties uz pieņemto ES tiesību aktu.

Sīkāku informāciju meklējiet “Starptautiskās lidostas “Rīga ” mājas lapā - http://www.riga-airport.com/?id=370