Katrai lidsabiedrībai ir savi noteikumi ceļošanai ar bērniem. Tie attiecas gan uz ceļošanu ar zīdaiņiem un maziem bērniem, gan bērna ceļošanu bez pavadoņa, gan noteikumiem par auto sēdeklīšu izmantošanu lidmašīnu salonos u.c. Pirms ceļošanas ar bērniem aicinām rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas noteikumiem tās mājas lapā vai zvanot uz konkrētās aviokompānijas norādīto tālruni.

Par zīdaini tiek uzskatīts bērns līdz 2 gadu vecumam!
Bērni līdz divu gadu vecumam ir pārāk mazi, lai sēdētu standarta lidmašīnas pasažieru sēdeklī. Zīdaiņa nostiprināšanai sēdeklī Eiropas Savienībā jāizmanto šim nolūkam īpaši paredzētas drošības jostas vai auto sēdeklīši. Taču ne visas ES aviokompānijas atļauj izmantot auto sēdeklīšus zīdaiņa pārvadāšanai! Ja vēlaties izmantot auto sēdeklīti, lūdzu, sazinieties ar aviokompāniju vai ceļojuma birojā, lai noskaidrotu noteikumus un nosacījumus, kas konkrētajā aviokompānijā attiecas uz auto sēdeklīšu izmantošanu.

Pērkot biļeti turp un atpakaļ, lūdzu, pārliecinieties, ka zīdainis būs jaunāks par 2 gadiem arī atpakaļceļa izlidošanas datumā.

Zīdainis drīkst ceļot tikai pieaugušā pavadībā. Pērkot zīdaiņa biļeti, jārēķinās ar to, ka mazulim nebūs atsevišķas sēdvietas. Ja tomēr mazulim nepieciešama atsevišķa sēdvieta, būs jāiegādājas bērnu biļete.

Ņemiet vērā, ka vienā lidojumā atkarībā no lidmašīnas tipa tiek akceptēts noteikts skaits zīdaiņu:

Lidmašīnas tips*     Maksimālais pieļaujamais zīdaiņu skaits vienā lidojumā
 Fokker 50                                      3
Q-400                                              6
Boeing 737                                  10
Boeing 757                                  20
A320                                              15

*Latvijas aviokompāniju izmantotajās lidmašīnās

Uzmanību!
Lidostās spēkā esošie drošības noteikumi, kas attiecas uz šķidrumu pārvadāšanu, neattiecas uz zīdaiņu pārtiku, kas paredzēta izmantošanai lidojuma laikā! Drošības kontrolē jums var prasīt apstiprinājumu produktu nepieciešamībai.