Jaunumi
Brīdinājums

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), pamatojoties uz tās rīcībā esošo informāciju, veicot risku novērtējumu, rekomendējusi aviokompānijām atcelt lidojumus uz Kazahstānas lidostām, kā arī izvērtēt Kazahstānas gaisa telpas izmantošanas iespējas pārlidošanas maršrutos uz citām galamērķa lidostām.

CAA secinājusi, ka Kazahstānas teritorijā notiekošie nemieri ar šaujamieroču izmantošanu un konfrontācijas pastiprināšanos rada augstu drošības apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri veic lidojumus uz Kazahstānas lidostām. Vienlaikus, ņemot vērā Kazahstānas teritorijas lielumu, pārlidojot Kazahstānu var rasties problēmas ar rezerves lidlauka izvēli.

CAA, balstoties uz risku novērtējumu, ieteikusi aviokompānijām neveikt lidojumus uz Kazahstānas lidostām un izvērtēt Kazahstānas gaisa telpas izmantošanas iespējas pārlidošanas maršrutos uz citām galamērķa lidostām.

Aviokompānijas var veikt Latvijas valstspiederīgo repatriācijas un evakuācijas reisus iepriekš veicot drošības riska novērtēšanu lidojumam uz izvēlēto lidostu un lidojuma saskaņošanu ar Civilās aviācijas aģentūru.

CAA turpinās veikt pastāvīgu drošības riska novērtējumu par Kazahstānas gaisa telpas izmantošanu.

 

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs
Tālr.: 60001672
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv