Jaunumi
Foto no lidmašīnas

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) pārskatījusi Izraēlas gaisa telpas drošības risku novērtējumu un atzinusi to par drošu civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumiem. Tas nozīmē, ka pārvadātāji var atsākt izmantot Izraēlas gaisa telpu pārlidojumiem uz citiem galamērķiem, kā arī atsākt lidojumus uz un no Izraēlas lidostām, pirms tam veicot drošības risku novērtējumu.

Analizējot starptautisko un nacionālo partneru sniegto informāciju, CAA secinājusi, ka sakarā ar panākto vienošanos starp konfliktējošām pusēm, drošības apdraudējums civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri veic lidojumus uz Izraēlas lidostām vai šķērso Izraēlas gaisa telpu, ir būtiski samazinājies.

Drošības situācija pašreizējā laika posmā ļauj veikt civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumus uz Izraēlas lidostām un Izraēlas gaisa telpā, pirms katra lidojuma noskaidrojot aktuālo informāciju par drošības apdraudējumiem un veicot drošības risku izvērtēšanu.

Tas nozīmē, ka Latvijas aviokompānijas var atsākt izmantot Izraēlas gaisa telpu, pirms katra lidojuma veicot īpašu drošības risku novērtējumu. CAA par pieņemto lēmumu paziņojusi ieinteresētajām pusēm.

CAA 2021. gada 18. maijā, izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju un secinot, ka Izraēlas gaisa telpas izmantošana rada draudus civilās aviācijas gaisa kuģiem, rekomendēja Latvijas aviokompānijām neveikt lidojumus uz Izraēlas lidostām, kā arī neizmantot Izraēlas gaisa telpu pārlidojumiem uz citiem galamērķiem.

 

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”

Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs
Tālr.: 60001672
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv