Jaunumi
zakusalas droni

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) informē, ka, sākot no trešdienas, 16. augusta plkst. 17.00, līdz 20. augusta plkst. 1.00 Rīgā, Zaķusalā, ieviesti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Īslaicīgi gaisa telpas ierobežojumi 16. un 17. augustā būs spēkā no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00, bet 18. un 19. augustā no plkst. 21.00 līdz plkst. 1.00. Gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi ieviesti, lai Baltijā lielākā dronu šova rīkotāji varētu veikt visus nepieciešamos sagatavošanās darbus un 18. augustā ieskandināt Rīgas 822. dzimšanas dienu.

Pasākumā neiesaistītiem bezpilota gaisa kuģiem  jeb droniem ir aizliegts izmantot gaisa telpu, ja nav saņemts saskaņojums lidojuma veikšanai.

Par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi gaisa telpas struktūras elementā bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas Republikas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 euro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 2500 euro.

Informācija par noteiktajiem gaisa telpas ierobežojumiem pastāvīgi pieejama VAS “Latvijas gaisa satiksme” mājaslapā ais.lgs.lv.

CAA atgādina, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Papildu informācija:
Aivis Vincevs

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Operatīvo situāciju vadītājs
Tālr.: 60001672

e-pasts:
aivis.vincevs@caa.gov.lv