Jaunumi
AB dambis

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) informē, ka ceturtdien, 17. augustā, daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” komandiera maiņas ceremonijas laikā, ieviesti īslaicīgi gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi perimetrā ap AB dambi.

Īslaicīgi gaisa telpas ierobežojumi būs spēkā no 17. augusta plkst. 8.00 līdz 17. augusta plkst. 15.00, kad AB dambī, notiks NATO daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” (Multinational Division North), kas izvietota Ādažu militārajā bāzē, pirmā komandiera maiņas ceremonija.

Pasākumā neiesaistītiem bezpilota gaisa kuģiem  jeb droniem ir aizliegts izmantot gaisa telpu, ja nav saņemts saskaņojums lidojuma veikšanai.

Par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi gaisa telpas struktūras elementā bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas Republikas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 euro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 2500 euro.

Informācija par noteiktajiem gaisa telpas ierobežojumiem pastāvīgi pieejama VAS “Latvijas gaisa satiksme” mājaslapā ais.lgs.lv.

CAA atgādina, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Papildu informācija:
Aivis Vincevs

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Operatīvo situāciju vadītājs
Tālr.: 60001672
e-pasts:
aivis.vincevs@caa.gov.lv