Informācija presei

Brexit neietekmēs ceļošanas procedūras uz un no Apvienotās Karalistes

Naktī no 31. janvāra uz 1. februāri Apvienotā Karaliste (AK) izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) norāda, ka pēc izstāšanās pasažieri nesaskarsies ar būtiskām izmaiņām, ceļojot uz un no Apvienotās Karalistes.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” pasažieriem no lidostas procedūru viedokļa izmaiņu pēc apvienotās AK izstāšanās no ES nebūs. AK jau šobrīd ir ārpus Šengenas valstu saraksta, līdz ar to pasažieriem tiek veikta robežkontrole, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan AK. Vienlaikus neviena aviokompānija nav informējusi lidostu par izmaiņām lidojumu grafikos.

Lidsabiedrības airBaltic lidojumi uz un no AK tiks veikti kā iepriekš gan no Rīgas, gan Tallinas arī pēc AK izstāšanās no ES. Būtiskas izmaiņas pasažierus, kas ar tiešo reisu lidos no un uz AK, neskars.

AK pilsoņiem pārejas periodā no 2020. gada 1. februāra plkst. 01:00 pēc Latvijas laika līdz 2020. gada 31. decembrim saglabājas brīvas pārvietošanās tiesības, robežpārbaudes procedūras un uzturēšanās nosacījumi paliek līdzšinējā apjomā.

Bērniem, kuri ir Latvijas valstspiederīgie, ceļošanas kārtība uz AK paliks nemainīga, proti, papildus ceļošanas dokumentiem nebūs jāuzrāda citus, Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr.721 “Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” minētus dokumentus.

Atbilstoši aktuālākajai informācijai, pārejas perioda laikā ieceļošanai AK joprojām varēs izmantot gan pasi, gan personas apliecību, lai gan pasažieriem tiek rekomendēts turpmāk lidojumos uz AK izmantot pasi.

Līdz 2020. gada 31. decembrim arī muitas jomā pasažierus, kuri ceļo no AK uz Latviju, nekādas izmaiņas neskars.

Aivis Vincevs Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” Komunikācijas vadītājs Tālr.: 60001672 www.caa.lv e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv