Jaunumi
Brexit paziņojums ar lidmašīnu fonā

Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri Apvienotā Karaliste (AK) pabeidz izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) norāda, ka pēc 1. janvāra pasažieri nesaskarsies ar būtiskām izmaiņām, ceļojot uz un no Apvienotās Karalistes.

Lidostā “Rīga” pasažieriem no lidostas procedūru viedokļa izmaiņu pēc apvienotās AK izstāšanās no ES nebūs. AK jau šobrīd ir ārpus Šengenas valstu saraksta, līdz ar to pasažieriem tiek veikta robežkontrole, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan AK.

Lidsabiedrības airBaltic lidojumi uz un no AK tiks veikti kā iepriekš no Rīgas, Tallinas un Viļņas arī pēc AK izstāšanās no ES. Būtiskas izmaiņas pasažierus, kas ar tiešo reisu lidos no un uz AK, neskars.

Vienlaikus ir jāņem vērā šobrīd esošie ierobežojumi lidojumiem uz un no AK saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. Šobrīd, saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu, lidojumi uz un no AK ir aizliegti līdz 2021. gada 1. janvāra plkst. 23.59. Pasažieri aicināti sekot līdzi jaunākajai informācijai attiecībā uz turpmākiem lēmumiem, kas saistīti ar lidojumiem uz un no AK.

CAA vērš uzmanību, ka turpmāk lidojumos uz AK varēs izmantot tikai pasi, kā arī būtiskas izmaiņas skars preču pārvietošanu. Vairāk informācijas par preču pārvietošanas noteikumiem var gūt Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā https://www.vid.gov.lv/lv/privatpersonam-0