Jaunumi
Paziņojums par Ukrainas gaisa telpu

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA)  ir veikusi aktuālās informācijas par situāciju Ukrainā analīzi un konstatējusi, ka militārā konflikta rezultātā Krievijas Federācijas bruņotie spēki ir iznīcinājuši Ukrainā civilās aviācijas gaisa kustības vadības centrus un nodarījusi nopietnus bojājumus civilās aviācijas lidlaukiem. Bez tam no Krievijas Federācijas un, iespējams, no Baltkrievijas teritorijas Ukrainas virzienā regulāri tiek izšautas ballistiskās un spārnotās raķetes, kas rada augstu apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģiem Krievijas Federācijas gaisa telpā, kas robežojas ar Ukrainu.

CAA paziņojusi Latvijas gaisa pārvadātājiem, ka turpinās aizliegums visām Latvijā reģistrētām aviokompānijām veikt lidojumus Ukrainas gaisa telpā, kā arī aizliegti lidojumi Krievijas Federācijas gaisa telpā tuvāk par 360 km (iepriekš – 180 km) no Krievijas Federācijas un Ukrainas robežas.

CAA atgādina, ka joprojām spēkā ir aizliegums izmantot Baltkrievijas gaisa telpu.

CAA sadarbībā ar starptautiskajiem un nacionālajiem partneriem veic pastāvīgu situācijas analīzi, lai nodrošinātu drošu Latvijas gaisa telpas izmantošanu un Latvijā reģistrētu gaisa kuģu drošību un drošumu lidojumos uz un no citām valstīm.