Jaunumi
Paziņojums

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) izdevusi aeronavigācijas informācijas paziņojumu, slēdzot Latvijas Republikas gaisa telpu Krievijas Federācijā reģistrētu operatoru gaisa kuģiem. Aizliegums stājas spēkā pusnaktī uz 27.februāri.

Krievijas operatoru gaisa kuģiem aizliegts pārlidot Latvijas gaisa telpu, ielidot tajā, kā arī izlidot no Latvijas lidlaukiem. Aizliegums neattiecas uz Krievijas gaisa kuģiem, kas ārkārtas situācijas dēļ nosēžas vai pārlido Latvijas gaisa telpu, piedalās aviācijas meklēšanas un glābšanas darbos. Tāpat ir atļauts izmantot Latvijas gaisa telpu un nosēsties Latvijas lidlaukos medicīniskās evakuācijas lidojumiem un lidojumiem, kas tiek veikti humānu apstākļu dēļ.

Vienlaikus Latvijas gaisa telpu varēs izmantot citu valstu gaisa kuģi, kuri veic lidojumus uz un no Krievijas lidlaukiem. Tāpat gaisa telpu joprojām ir atļauts izmantot Krievijā reģistrētiem gaisa kuģiem, kas netiek izmantoti komercdarbībā (lidojumi nekomerciālos nolūkos) un kuriem nav atbilstoši izsniegtas operatora licences.

CAA ierobežojumu noteikšanu ir saskaņojusi ar Lietuvas un Igaunijas atbildīgajām iestādēm un arī kaimiņvalstīs ierobežojumi spēkā stāsies pusnaktī uz 27.februāri.

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs

Tālr.: 60001672
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv