Jaunumi
CAA logo

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) informē, ka šodien, 8. augustā, pacelšanās laikā Priekuļu lidlaukā avarēja vispārējās aviācijas gaisa kuģis. Nelaimes gadījumā gājis bojā gaisa kuģa pilots, kurš ir Lietuvas valstspiederīgais, bet pasažieris, arī Lietuvas valstspiederīgais, ir hospitalizēts.

CAA eksperti kopā ar citu institūciju pārstāvjiem turpina darbu notikuma vietā. CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka gaisa kuģis Priekuļu lidlaukā bija ieradies no Tartu Igaunijā un Latvijā nosēdies, lai uzpildītu degvielu. Nosēšanās laikā tehniskas problēmas ar gaisa kuģa darbību netika novērotas.

Pēc tehniskās nosēšanās gaisa kuģis uzsāka pacelšanos, lai turpinātu lidojumu uz Biržiem Lietuvā, taču pacelšanās laikā aptuveni 20 metru augstumā tika novērotas tehniskas problēmas ar dzinēju – tā darbība bija nepastāvīga. Gaisa kuģa pilots, nepabeidzot pacelšanos, mēģināja veikt ārkārtas nosēšanos turpat Priekuļu lidlaukā, tomēr nosēšanās bija neveiksmīga un gaisa kuģis avarēja lidlauka teritorijā netālu no skrejceļa. Sākotnējā informācija liecina, ka pacelšanās laikā maksimālais sasniegtais lidojuma augstums nepārsniedza 30 metrus, tomēr precīzs augstums tiks noteikts izmeklēšanas gaitā.

Gaisa kuģis bija reģistrēts Lietuvas gaisa kuģu reģistrā. Avarējušais gaisa kuģis 2020. gadā piedalījās aviācijas skatē arī Latvijā, kur tam un gaisa kuģa apkalpei tika veikta CAA inspekcija. Bojā gājušais gaisa kuģa pilots bija ar lielu lidojuma pieredzi.

Gaisa kuģis bijis vēsturiskā gaisa kuģa dublikāts – pašbūvēts uz vēsturiskā gaisa kuģa bāzes.

2020. gadā Latvijā vispārējās nozīmes aviācijā bijuši trīs nopietni incidenti, bet nav notikuši nelaimes gadījumi. Pēdējo reizi Latvijas vispārējās nozīmes aviācijā nelaimes gadījumi ar diviem bojā gājušajiem notika 2018. gadā.

Atbilstoši starptautiskajām normām šodien notikušo gaisa kuģa negadījuma izmeklēšanu turpinās Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, noskaidrojot visus negadījuma cēloņus.

CAA izsaka līdzjūtību bojā gājušā tuviniekiem un kolēģiem vispārējās nozīmes aviācijā, kā arī novēl ātru izveseļošanos cietušajam.