Jaunumi
RIX012024

Rīgas lidosta janvārī apkalpojusi 420 tūkstošus pasažieru 

RIX Rīgas lidosta šā gada janvārī apkalpojusi 420 tūkstošus pasažieru, kas ir par pieciem tūkstošiem vairāk kā gadu iepriekš. Tiešajiem lidojumiem Rīgas lidostu izmantojuši gandrīz 338 tūkstoši pasažieru, bet tranzīta pasažieru skaits joprojām saglabājas stabils 20 % apjomā un janvārī pārsniedza 82 tūkstošus, liecina operatīvie dati par uzņēmuma darbību.

Vidējais pasažieru lidojumu aizpildījums janvārī pārsniedza 70 procentu atzīmi, un joprojām visvairāk pieprasītie ir lidojumi uz Apvienoto Karalisti un Eiropas dienvidu virzienā. Vairāk kā puse janvārī apkalpoto pasažieru jeb 222,6 tūkstoši savos ceļojumos devušies ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic”; otrs lielākais pārvadātājs tradicionāli bijusi Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair” ar 132 tūkstošiem ceļotāju.

Kopš gada sākuma Rīgas lidostas drošības pārbaudē ierīkota atsevišķa līnija pasažieriem, kuri ceļo kopā ar bērniem līdz septiņu gadu vecumam, kā arī Latvijas Goda ģimenes karšu īpašniekiem; šajā līnijā, kā arī ātrās drošības pārbaudes līnijā uzstādītas jaunākās paaudzes rokas bagāžas pārbaudes iekārtas, kas ļauj pārbaudīt elektroniskās ierīces un šķidrumus, tos neizņemot no somas. Savukārt mēneša beigās ekspluatācijā nodoti pirmie trīs no pieciem jaunajiem pasažieru gaisa tiltiem.

 

Papildu informācijai:
Ilze Salna,
komunikācijas projektu vadītāja,
GSM: 29404124, ilze.salna@riga-airport.com