EASA_Valde

Ceturtdien, 6. jūnijā Vācijā, Ķelnē, aizvadītas Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) valdes priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas. EASA ģenerāldirektoru valdes sēdi un vēlēšanas vadīja valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) direktors Māris Gorodcovs.

Par EASA valdes priekšsēdētāju ievēlēts Koens Milis (Koen Milis), kurš kopš 2020.gada vada Beļģijas civilās aviācijas pārvaldi. Kopš 1995.gada Koens Milis piedalījies dažādos akadēmiskos pētījumos gan kā jaunākais pētnieks, gan kā zinātniskais asistents. Tāpat viņš bijis pasniedzējs vairākās Eiropas Universitātēs. Milisam ir iegūts doktora grāds ekonomikā un maģistra grāds biznesa informācijas sistēmās.

Par viņa vietnieku ievēlēta Anelia Georgieva Marinova (Anelia Georgieva Marinova), kura kopš 2023.gada ir Bulgārijas civilās aviācijas administrācijas ģenerāldirektore. Aviācijas nozarē Marinova ir kopš 1992. gada, kad sāka strādāt aviokompānijā “Balkal Bulgarian Airlines”. 1992.gadā Marinova Rīgā ieguvusi inženieres maģistra grādu, 1997.gadā Bulgārijā absolvējusi Nacionālās un pasaules ekonomikas universitāti, kur ieguvusi starptautisko tiesību un starptautiskā tirgus diplomu.

“Lai gan Eiropā krīze aviācijā ir aiz muguras, uzrādot stabilu apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, Baltijas valstis joprojām saskaras ar noteiktiem izaicinājumiem, kurus radījis Ukrainā notiekošais karš. Jaunās valdes pienākumos būs līdzsvarot visu dalībvalstu intereses, tādēļ jo īpaši atzinīgi novērtējama Bulgārijas pārstāves ievēlēšana, kura ir studējusi Rīgā un izprot mūsu izaicinājumus drošas civilās aviācijas darbības nodrošināšanai,” norāda CAA direktors Māris Gorodcovs.

EASA valdei ir piešķirtas pilnvaras, kas vajadzīgas, lai noteiktu EASA prioritātes, izveidotu tās budžetu un uzraudzītu aģentūras darbības, lai nodrošinātu, ka EASA spēj uzturēt visaugstāko aviācijas drošības un vides aizsardzības līmeni Eiropā, vienlaikus būdama neatkarīga no politiskā un ekonomiskā spiediena. EASA valde apvieno pārstāvjus no EASA dalībvalstīm un Eiropas Komisijas.

 

Papildu informācija:
Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Operatīvo situāciju vadītājs
Tālr.: 60001672
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv