Jaunumi
rixphoto1

Apkalpoto pasažieru skaits Rīgas lidostā pirmajā pusgadā – 3,2 miljoni

RIX Rīgas lidosta 2024. gada pirmajā pusgadā apkalpojusi 3,2 miljonus pasažieru, iepriekšējā gada rādītāju pārsniedzot par 4 procentiem. Savukārt jūnijā Rīgas lidostu saviem ceļojumiem izmantojuši 667 tūkstoši pasažieru jeb par 5 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Pasažieru skaita pieaugumu sekmējis plašais un dažādais tiešo savienojumu klāsts no Rīgas, kas ir pievilcīgs ne tikai Latvijas, bet visiem Baltijas ceļotājiem. Rīgas lidosta nemainīgi ir Baltijas lielākais gaisa satiksmes centrs ar 40 % no visās Baltijas lidostās apkalpoto pasažieru kopskaita.

Arī apkalpoto lidojumu skaita ziņā Rīga ir līdere, salīdzinot ar pārējo Baltijas valstu galvaspilsētu lidostām: RIX gada pirmajā pusē apkalpojusi 38 procentus no visiem lidojumiem, Tallina – 27 % un Viļņa – 28 %. Vēl kopā 9 procenti lidojumu apkalpoti Lietuvas Kauņas un Palangas lidostās.

Tiešo pasažieru skaita ziņā Rīgas lidosta par dažiem procentiem pārsniedz pirmspandēmijas laika rādītājus gan pēdējā mēneša, gan aizvadītā pusgada griezumā.

Rūpējoties par lidostas klientu un viesu ērtībām, pirmajā pusgadā Rīgas lidostā atvērtas vairākas jaunas tirdzniecības vietas, tostarp jauna kafejnīca un ziedu iegādes pašapkalpošanās kiosks, tiek veidoti arī jauni pakalpojumi. Bagāžas saņemšanas zālē kopš maija sākuma ieviesta bagāžas piegādes laika monitoringa sistēma, kas ļauj pasažieriem uzskatāmi sekot līdzi bagāžas piegādes statusam.

2024. gada laikā RIX Rīgas lidosta plāno apkalpot 7,2 miljonus pasažieru.

 

stat_jan_jun

 

Papildu informācijai:

Ilze Salna

komunikācijas projektu vadītāja,

GSM: 29404124, ilze.salna@riga-airport.com