Informācija presei

Aicinām neiegādāties jaunas aviobiļetes lidojumiem no 17.marta līdz 14. aprīlim

Valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) aicina iedzīvotājus neiegādāties jaunas aviobiļetes laika posmā no 17. marta līdz 14.aprīlim uz un no Latvijas, neskatoties uz to, ka internetā atsevišķas aviokompānijas vēl veic to tirdzniecību.

Gan sociālos tīklos, gan pie CAA iedzīvotāji vēršas ar informāciju, ka atsevišķas aviokompānijas piedāvā iegādāties biļetes uz un no Latvijas ārkārtējās situācijas laikā - no 17. marta līdz 14. aprīlim. Iedzīvotāji kļūdaini pieņem pieņēmumu, ka biļešu tirdzniecība nozīmē konkrēto avioreisu izpildi. CAA aicina atteikties no jebkādu aviobiļešu iegādes, kuru reisu izpilde no Latvijas sākas ar otrdienu, 17. martu.

Iegādājoties jaunas aviobiļetes ar nolūku nokļūt Latvijā vai atpakaļ uz citu valsti, ir jāņem vērā, ka visi lidojumi no un uz Latviju tiks apturēti pusnaktī no 16. uz 17. martu pēc Latvijas laika. ​Tātad aviokompānijām būs ļauts izpildīt reisus līdz pusnaktij no pirmdienas uz otrdienu.

Piemēram, ja izlidošana no citas valsts ir paredzēta 16. marta vakarā, bet ielidošanas laiks Latvijā - pēc pusnakts, šāds lidojums tiks atcelts.

CAA šobrīd gatavo visus nepieciešamos dokumentus iesniegšanai starptautiskajām aviācijas organizācijām, Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai vakar, 14. marta Ministru kabineta rīkojumu atcelt starptautisko pasažieru apkalpošanu caur Latvijas lidostām, piemērotu starptautiskā līmenī.

Pasažieriem, kuriem ir iegādātas biļetes lidojumiem laika posmā no 17. marta līdz 14. aprīlim, ir jāvēršas pie attiecīgās aviokompānijas.